[S4W10] Nowy wymiar edukacji – nauczanie wieloprzedmiotowe z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości – D. Liguziński, P. Kryla Sala korekcyjna

Data/Czas
Date(s) - 23/04/2022
11:10 - 12:10

Kategorie


Podczas warsztatów porozmawiamy o tym, jak zmieniło się spojrzenie na nauczanie w czasach pandemii, jakie pozytywne i negatywne skutki wniosła edukacja na odległość, oraz  jakie rozwiązania stosować, aby zainteresować lekcją uczniów, którzy ostatnie dwa lata spędzili przed ekranem swoich komputerów, zatapiając się w świecie Internetu.
Zaprezentujemy system Class VR, czyli nowatorskie podejście do nauczania interdyscyplinarnego
z wykorzystaniem wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości-system zaprojektowany do wspomagania tradycyjnych metod nauczania.
Każdy uczestnik warsztatów będzie miał okazję zobaczyć jak bez opuszczania sali przejść po dnie oceanu, wybrać się na jedną z planet układu słonecznego czy stanąć oko w oko z rekinem.
Uczestnicy warsztatu metodycznego dowiedzą się, jak m.in.:
–       wykorzystywać nieograniczone zasoby portalu użytkowników ClassVR
–       wspomagać system tradycyjnego nauczania i w jakim momencie lekcji to zrobić
–       powinna wyglądać współpraca między uczniami korzystającymi z urządzeń ClassVR
–       wyznaczać zadania dla uczniów korzystających z systemu.
System został zaprojektowany tak, aby w pełni zaangażować zarówno uczniów, jak i nauczycieli oraz uczynić nauczanie kreatywnym i ekscytującym. Możliwości systemu ClassVR to, m.in.:
–      wizualizacje miejsc w trybie 360°
–      trójwymiarowe obiekty i złożone struktury
–      treści edukacyjne zlokalizowane na portalu dla nauczycieli
Wszystkie wyświetlane treści są sekwencjonowanie jednocześnie i przekazywane z komputera nauczyciela na okulary VR wykorzystywane przez uczniów. Każdy uczeń jest dokładnie w tym samym punkcie lekcji.  Umożliwia to nauczycielowi pełną kontrolę nad realizowanymi zadaniami i powoduje, że uczniowie z zaangażowaniem koncentrują się na każdym zadaniu. ClassVR został zaprojektowany dla uczniów w każdym wieku. Jest to mocne wsparcie nauczania takich przedmiotów jak: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, matematyka, sztuka, muzyka, religia, a także projektowanie, technologia i sztuka przemysłowa, umiejętność czytania i pisania, nauka języków, edukacja społeczna i obywatelska czy sztuki sceniczne. Pokażemy, jak System ClassVR przenosi nauczycieli i uczniów w nowy wymiar edukacji.

Zainteresowany tym warsztatem? Zgłoś się!

 

1. Jeśli nie jesteś zalogowany, zrób to

Tylko zalogowani uczestnicy konferencji mają możliwość rezerwacji warsztatów.

 

2. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i wyślij zgłoszenie

Podaj swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu (na wszelki wypadek). Jeśli masz jakieś dodatkowe uwagi, wpisz je w okienku „wiadomość dla organizatora”.

 

3. Odbierz wiadomość e-mail od organizatora

Na Twoją skrzynkę e-mail prześlemy wiadomość z informacją o przyjęciu („rezerwacja w trakcie”) i potwierdzeniu zgłoszenia („rezerwacja potwierdzona”).

 

4. Korzystaj z menu uczestnika konferencji

Spójrz na dół naszej witryny www. Znajdziesz tu menu z linkami do przydatnych informacji. Jeśli jesteś zalogowany, w każdej chwili możesz sprawdzić, na jaki warsztat już się zapisałeś („Moje rezerwacje”).

Rezerwacje

To wydarzenie jest już w całości zarezerwowane.

Skip to content